Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZMARTWYCHWSTANIE - Miejsce dla wszystkich.

Gdyby ludzie mieli zmartwychwstać w datach ludzkich, to jak dwadzieścia miliardów ludzi mogłoby pomieścić się na ziemi?

Słyszałem raz oświadczenie pewnego człowieka, że gdyby wszyscy ludzie całego świata mieli powstać to byłoby ich tak dużo że staliby jedni na drugich w ośmiu warstwach na całym świecie. Gdyby ów mądry człowiek wziął ołówek i zliczył, to poznałby, że byłoby dosyć miejsca pomieścić wszystkich w pozycji stojącej w samym tylko stanie Texas i jeszcze nie potrzebowaliby stać jeden na drugim. Takie bezsensowne oświadczenia są czynione, bo ci co je robią nie myślą. Ja nie winię tego co to pytanie postawił, bo on niezawodnie myśl tę otrzymał od jakiegoś innego uczonego człowieka. Lecz że niektórzy uczeni mówią takie rzeczy to jeszcze nie potrzeba w to wierzyć. Każdy może się o tym przekonać sam, o ile umie liczyć.

Niektórzy myśląc o wtórym przyjściu Chrystusa, odsuwają to na przyszłość i jako dowód podają że węgiel ma ich zdaniem starczyć na pięćdziesiąt tysięcy lat. Przeciwnie, ludzie mający do czynienia z węglem oświadczają, że węgla niema dosyć ani na sto pięćdziesiąt lat. Gdyby jeszcze pięćdziesiąt tysięcy lat ludzie mieli rozmnażać się na ziemi tak jak dotąd i potem mieliby wszyscy powstać, to nie mogliby się pomieścić na ziemi nawet w pozycji stojącej.

KPiO 1909; ang: 582