Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŻNIWO - Co do rozszerzenia sposobności do służby

Stosownie do tego jak obecnie przedstawia się sprawa, czy możesz określić nam jak długo potrwają sposobności służby, czy to kolporterskiej, czy pielgrzymskiej, ochotniczej itp.?

Nie mogę. Niektórym z drogich przyjaciół może się wydawać, że wszystko to bardzo ładnie już wyliczyli. Nie będę się z nimi sprzeczał, jeżeli im zdaje się, że widzą więcej ode mnie. Jeżeli powiadają, że widzą to, w takim razie widzą więcej niż ja widzę. O ile ja to teraz mogę widzieć, drodzy przyjaciele, nie mam powodu przypuszczać, że praca kolporterska lub jakieś inne części służby zostaną zamknięte natychmiast. Wydaje mi się, że nigdy przedtem nie było korzystniejszych widoków dla tej służby jak obecnie. Myślę, że wy i ja i wszyscy zainteresowani w tej pracy, najlepiej zrobimy nie zaprzątając sobie głowy tym kiedy praca zostanie zakończona. Poznacie sami kiedy będzie koniec, gdy praca się zakończy, czy nie tak? Zapewnię: Tak więc czyńcie ze wszystkich swych sił, co ręce wasze znajdują do czynienia a znajdziecie dużo do wykonania teraz, są bowiem znaczne sposobności codziennie we wszystkich kierunkach. Moja rada jest: Idźcie naprzód; nie zważajcie na to co inni mówią kiedy nie macie iść naprzód; przekonacie się o tym we właściwym czasie.

KPiO 1910; ang: 320