Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŻNIWO - Co do zakończenia na wiosnę 1910 r.

Pomiędzy przyjaciółmi naszymi wysuwana jest myśl, że praca zakończy się na przyszłą wiosnę. Czy znajdujesz jakiś dowód biblijny na poparcie takiej myśli i czy sympatyzujesz z wysuwaniem takiej teorii?

Nie znajduję żadnej podstawy do takiego myślenia i nie sympatyzuję z wysuwaniem takiej teorii. Sądzę, że będzie o wiele lepiej dla drogich przyjaciół nie spekulować za dużo o rzeczach, o których się nie wie. Przynajmniej ja myślę, że najlepiej jest nie robić żadnych przypuszczeń o rzeczach, jakich nie znam. Jeżeli inni coś wiedzą o tym, wiedzą coś czego ja nie wiem, a jeżeli są pewni, że posiadają znajomość tych rzeczy, w takim razie odpowiedzialni są wobec swojego Pana za używanie tej wiadomości. Lecz o ile ja to widzę, drodzy przyjaciele, dyskutowanie o takich sprawach odbiera tylko przyjaciołom sposobność pożytecznej pracy. Lepiej przestańmy mówić o takich rzeczach a zajmijmy się pilniej pracą żniwiarską, czyniąc co tylko możemy i wcale nie myśląc o tym czy praca ta skończy się na przyszłą, wiosnę lub nie. Powiem wam na przyszłą wiosnę jak to będzie wyglądać. W międzyczasie, tak jak ja to mogę widzieć, wszyscy mamy dużo do wykonania. Niech nikt nie ustaje z braku pracy.

KPiO 1910; ang: 320