Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WYBORY - O dotowaniu braci wizytujących.

Co do kwalifikacji głosujących, powiedziałeś, że każdy poświęcony ma głos. A co w takim razie z tymi, którzy przyjeżdżają z wizytą do zgromadzenia? Czy trzeba wymagać jakiegoś czasu lub oświadczenia, się zamierzają oni pozostać, aby byli uprawnieni do głosu?

Myślimy, że byłoby najodpowiedniejsza rzeczą, wzywając do głosu powiedzieć, że wszyscy poświęceni Bogu, obecni dziś wieczór - czy w jakimkolwiek czasie to wypadnie, którzy spodziewają, się przychodzić na zebrania, są proszeni do głosowania, oraz że ktokolwiek nie ma zamiaru regularnie przychodzić na zebrania, lepiej niech się wstrzyma od głosowania, ponieważ zdaje się, że taka jest wola Pańska. Ma to stanowić wyrażenie Kościoła w danym miejscu, a Kościołem w danym miejscu są osoby poświęcone. Zaś fakt, że brat lub siostra dopiero niedawno przyjechali zamieszkać w mieście, w moim przekonaniu, nie powinien robić różnicy, ponieważ wszyscy jesteśmy razem w Chrystusie, czy mieszkamy w Jamestown, w Brooklynie, w Pittsburgu, w New Orleans lub gdziekolwiek indziej.

KPiO 1910; ang: 238