Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Mamy się bać, że należymy do Wielkiego Grona.

Podczas gdy uznajemy, ze bojaźń pochodzi od przeciwnika, czy byłoby właściwym przypuszczać w naszych sercach, że należymy do klasy Wielkiego Grona, czy też mamy spodziewać się w tak późnym czasie żniwa, że możemy nasze powołanie i wybranie pewnym uczynić?

Moją myślą jest, iż głowa wasza i moja są bardzo niedoskonałe i dlatego lepiej nie obarczać się myślami, jakie stanowisko zajmujemy. Jeżeli jednak coś podobnego doświadczamy i to najlepszą rzeczą będzie, powiedzieć sobie, że znamy warunki naszego poświęcenia. Czy żyjemy lub staramy się o ile możności żyć podług takowych? Jeżeli możemy powiedzieć, że czynimy wszystko, co jest w naszych siłach, aby wypełnić nasz ślub poświęcenia, to więcej czynić nie możemy i z tego powinniśmy być zadowoleni. Wspomnijcie sobie, że "wierny jest Ten, który was powołał, który też to uczyni." (1 Tes. 5:24). Jeżeli dotrzymacie swego poświęcenia. Pan Swoje dotrzyma. To jest wszystko i nie możemy więcej nic o tym mówić. Jeżeli tyłby ktoś w Wielkim Gronie, to przypuszczam, iż nie byłby świadomy tego. Chciałbym tylko zapytać: poświęciliście się Panu? Jeżeli tak, to czy postępujecie o ile możności jak najlepiej? Czy nie myślicie, że możecie lepiej postępować? Jeżeli tak, to starajcie się jeszcze lepiej czynić wolę Bożą.

KPiO 1913; ang: 312