Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Kto ich odłącza.

W Cieniach Przybytku na stronicy 70 czytamy, że członkowie Wielkiego Grona odłączają się od Chrystusa, Jan 15:2 podając: "Każdą latorośl, która we mnie owocu nie przynosi odcinam," pokazuje nam dodatkowy postęp ze strony Boga. Proszę określić te różnice.

Bóg działa tylko wtedy, kiedy druga strona działa. Na przykład Jezus mówi nam: Jam jest winna macica, a wyście latorośle. Każdą latorośl, która przynosi owoc, Ojciec oczyszcza, aby więcej owocu przynosiła. W tym będzie uwielbiony Ojciec mój, jeśli obfity owoc przyniesiecie. To oczyszczenie, rozumiemy, przedstawia próby i trudności życiowe, lecz takowe są tylko dla tych, którzy są latoroślami Chrystusowymi. W jaki sposób oni przyszli do Chrystusa? Przez ofiarowanie. Ale co było właściwym zamiarem ofiarowania? Abyśmy owoc przynosili. To jest właściwy cel naszego przyjścia jako latorośli do winnej macicy, do ciała Chrystusowego. Dlatego jeśli nie będziecie przynosić owocu i nie będziecie wyrabiać w sobie owoców ducha świętego, sami odłączacie się, czyli odcinacie się. Bóg wymaga od nas, abyśmy owoc przynieśli. Ci, którzy nie przynoszą, owocu, bywają odłączeni od Jego Kościoła - wybranych ciała Chrystusowego.

KPiO 1910; ang: 303