Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

UPADLI LUDZIE - Nie mogą zawierać przymierza z Bogiem.

Mówisz, że upadli ludzie nie mogą wchodzić w przymierze z Bogiem. Na jakiej podstawie Bóg zawarł przymierze z Izraelem? Czy takie ograniczenie stosowało się do Mojżesza, który także był upadłym?

Mojżesz był niedoskonałym, ponieważ Biblia powiada nam, że "nie masz doskonałego, ani jednego." Gdy mówimy, że Bóg nie może wchodzić w przymierze z upadłym człowiekiem, nie wyobrażamy sobie, że Bóg nie jest w stanie to zrobić, lecz że nie zrobi tego. Byłoby bezużyteczną sprawą zawierać przymierze z upadłymi ludźmi, ponieważ i tak nie mogliby oni dochować tego przymierza. W wypadku. Izraela, Bóg rzekł: Będę błogosławił nasieniu Abrahamowemu i wam, naturalnym dziedzicom Abrahama. Czy chcecie abym was przyjął jako Mój lud? Jeżeli chcecie, to dam wam szansę spróbowania. Dam wam zakon, a jeśli będziecie mogli zachować ten zakon, zgodzę się uznać was za doskonałych, a będąc doskonałymi, będziecie go mogli na zawsze zachowywać i żyć wiecznie. Ale jeżeli nie zachowacie, umrzecie. Tak więc zawarta była tym czasowa ugoda. Bóg miał prawo tak uczynić. Nie że Mojżesz był doskonały. Bóg rzekł, jeżeli chcecie spróbować, będę traktował was tak jakbyście byli doskonałymi. Dam wam ofiary, które przedstawiać będą prawdziwe ofiary i te, składane co rocznie, pokrywać was będą figuralnie; będziecie uważani jak byście byli sprawiedliwymi przez jeden rok, a w tym roku będziecie mogli pokazać Mi jak potraficie zachować Mój zakon. Jeżeli potraficie zachować zakon, Ja dopełnię reszty.

KPiO 1913; ang: 268