Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

SZATAŃSKA WŁADZA i czasze gniewu.

Czy owe czasze gniewu (Obj.16:1) są teraz wylewane i czy szatańska władza jest teraz w procesie niszczenia?

Są to dwa pytania i to drugie weźmiemy najprzód. Ja myślę, że szatańska władza, czyli jego państwo je w procesie niszczenia. Każdy promień światła oświecający jakikolwiek przedmiot, jest stopniowym niszczeniem państwa szatańskiego. W wielkiej fali prohibicyjnej dopatruję się pewnego łamania władzy szatańskiej i cieszę się z tego. Widzę to także w świetle prawdy wypływającej z Boskiego Planu i świecącej tym co mają uszy ku słuchaniu. Wierzę, że to oświeca nie tylko lud Boży, ale i światowi zaczynają lepiej rozeznawać różne sprawy. Światowi ludzie często spotykają mnie na ulicy i mówią, że rozumią coraz więcej. Nie spodziewamy się, aby oni mogli wyrozumieć głębokie rzeczy, ponieważ cielesny człowiek nie pojmuje tych rzeczy które są z ducha Bożego, ani też nie może, bo one duchowo bywają rozeznawane; ale oni rozpoznają niektóre rzeczy. Dostrzegają, że znajdowali się dotąd w ciemności i błędzie. W mieście Duluth, po wykładzie publicznym, przystąpił do mnie pewien jegomość i rzekł: "Bardzo mi się podobało twoje kazanie"; co na rzymskokatolika było bardzo dużo. Zaczął on dostrzegać światło tam, gdzie dotąd był w ciemności. Również Prezbiterianie i Metodyści mówią mi niekiedy: "My jesteśmy z tobą, na ile to się tyczy rozrywania łańcuchów ciemnoty i przesądów". Zatem szatańska władza trzęsie się, lecz jeszcze nie przeminęła. Szatan nie jest wcale martwym ani zupełnie związanym.

Co do owych "czasz gniewu:" Nie czytałem jeszcze siódmego tomu Wykładów Pisma świętego, a zatem nie mam nic do powiedzenia o tych czaszach.

KPiO 1916; ang: 627