Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŚMIERĆ - Przeznaczenie niemowląt.

Jakie zarządzenie uczynione jest w Boskim planie odnośnie dzieci, które umarły, zanim doszły do lat rozpoznania? Czy są one przeznaczone do ziemskiego Królestwa?

Odpowiadam, drodzy przyjaciele, że niema innej drogi do Królestwa niebieskiego jak tylko przez ponowne urodzenie. Czy dzieci mogą być ponownie odrodzone? Czy dzieci mogą być spłodzone z ducha świętego? Jeżeli nie mogą być spłodzone z ducha Świętego, to nie mogą być i urodzone z ducha Świętego.

Widzimy więc, że jest to bardzo prosta sprawa. Dziecię należy do ziemi; należy do Abrahama i do jego rodzaju; jest członkiem tego rodzaju. Gdyby Bóg życzył sobie, aby dane dziecko otrzymało kiedyś sposobność wybrania, to pozwoliłby, aby żyło dłużej i doszło do poznania prawdy, a przez to do uświęcenia, usprawiedliwienia i spłodzenia z ducha. Kiedy jednak Pan pozwolił dziecku umrzeć w niemowlęctwie, nie należało ono do tych, którzy mieli być od Pana uprzywilejowani znajomością Jego wysokiego powołania, a tak jest z większością rodzaju ludzkiego. A jakie będzie stanowisko takich dzieci? Powstaną one tak, jak umarły, z ziemi ziemskie. Ale ktoś może powiedzieć: "Jeżeli należę do klasy duchowej, do tych, którzy mają udział w Maluczkim Stadku, albo w Wielkim, Gronie, na poziomie duchowym, to jak będę mógł zaopiekować się moimi małymi dziećmi?"

Moi drodzy bracia i siostry, czyż nie sądzicie, że wasze małe dzieci będą nadal pod nadzorem, tak, jakby miały ziemskich rodziców? Czyż nie przypuszczacie, że te niebiańskie istoty, które będą Królami i Kapłanami z Jezusem i które będą miały wszelką moc w niebie i na ziemi, nie będą mogły zaopiekować się swymi małymi dziećmi na ziemi? Nadto będzie wielu takich, którzy chętnie zaopiekują się waszymi dziećmi, wiedząc, że w ten sposób służą tym, którzy przedtem odeszli, a którzy należą do klasy kapłaństwa. Według naszego zrozumienia ci, którzy wyjdą z grobów znajdą się w takim samym stanie, w jakim umarli, bez żadnej szczególnej zmiany, a małe dzieci znajdą się wskutek tego w okolicznościach o wiele dogodniejszych, niż są teraz w obecnym świecie.

KPiO 1907; ang: 201