Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYMIERZA - Koniec przymierza Sary.

Czy przymierze Sary (czyli przymierze reprezentowane w Sarze) zakończy się wtedy, gdy duchowe nasienie zostanie zrodzone?

Tak. Według mojego wyrozumienia, zarys przymierza pokazany w Sarze skończy się gdy obiecane nasienie dopełni się. Przymierze Sary nie zakończyło się gdy Jezus doszedł do chwały duchowej, co w obrazie przedstawione było w Izaaku, lecz ono skończyło się (w obrazie: Sara umarła) zanim Rebeka połączyła się z Izaakiem. Rebeka przedstawia klasę Kościoła z ich połączenie przedstawia połączenie Chrystusa z Kościołem.

W czasie gdy Izaak i Rebeka złączyli się węzłem małżeńskimi. Sara już nie żyła; albowiem czytamy, że Izaak wprowadził Rebekę do namiotu swej matki; co przedstawia, że Kościół wyobrażony w Rebece, zajmie miejsce przymierza Sary i Kościół będzie tą władzą, przez którą Bóg zleje błogosławieństwa nowego przymierza, które ubłogosławią wszystkie rodzaje ziemi. Przymierze Sary przywodzi nasienie, a Kościół będzie działał w łączności z tym i będzie błogosławił wszystkie rodzaje ziemi.

KPiO 1909; ang: 169