Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

POŚWIĘCENIE - Co do zamknięcia drzwi.

Czy jest jeszcze teraz czas otwarty dla kogokolwiek aby poświęcił się wysokiemu powołaniu?

Odpowiedź moja, drodzy przyjaciele, jest taka, że powołanie Boże należy do tego wieku i tak rozumiemy i jak już to było opublikowane, powołanie to już się zakończyło. Nikt nie jest już powoływany, ponieważ dostateczna liczba przyjęła je w roku 1881, jak to już wyraziliśmy. Pamiętacie dowody, jakie przytoczyliśmy w drugim i trzecim tomie Wykładów Pisma Świętego. Myślimy, iż w miarę jak ktoś odchodzi, albo okaże się niegodnym miejsca kapłanów i zajmie miejsce jako Lewita w Wielkim Gronie, to wówczas komuś innemu jest pozwolono za jąć jego miejsce - jak to wspomina Pismo święte. - "Patrz aby ktoś nie wziął korony twojej." Ci poświęceni, którym przyznana została korona, jeśli nie pozostaną wiernymi, stracą ją, a ktoś inny, który nie ma specjalnego powołania, ktoś kto pragnie i tak nie być poświęconym, będzie gotowy ją przyjąć.

Tak więc naszą odpowiedzią w krótkości na to pytanie będzie: - Jeżeli chcecie się poświęcić Panu, jeżeli, macie odpowiedniego ducha w tej sprawie, to nie będziecie się pytać, co za to otrzymacie. Jeżeli macie odpowiedniego ducha w tej sprawie, będziecie chcieli oddać serce swoje Panu i wszystko co tylko macie, pragnąc mieć dziesięć razy tyle do oddania, bez względu na to, co macie otrzymać. Choćbyście mieli otrzymać tylko ziemskie życie, będziecie chcieli poświęcić się. Jakiekolwiek inne usposobienie byłoby złym usposobieniem. Tak więc uczyńcie swe po święcenie, a Panu zostawcie jaką On wam nagrodę przeznaczy. Tak jak wielki człowiek zrobiłby na ziemi, o tyle bardziej Wielki Bóg uczyni na duchowym poziomie. Gdybyście mieli do czynienia z królem i wyświadczylibyście mu jakąkolwiek przysługę, nie będziecie spodziewać się od niego centa. Za wszelką choćby najmniejszą przysługę, zapewne dałby wam co najmniej dolara, gdy by był bogatym królem. Tak i z naszym Ojcem Niebieskim; jakąkolwiek On da nagrodę, możecie być pewni, że ona przewyższy wszelkie wasze prośby i oczekiwania, stosownie do bogactwa Jego łaski.

KPiO 1910; ang: 148