Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

MOC - Pańska a nasza.

Jak możemy wiedzieć, kiedy postępujemy w mocy Pańskie], a kiedy w własnej? Czy chybienie w czymkolwiek znaczy, że postępowaliśmy w mocy własnej? - Proszę o odpowiedź.

Trudno nam zrozumieć, co pytający miał na myśli pisząc o postępowaniu w mocy właściwej - czy ma na myśli fizyczną moc do wykonywania pracy Pańskiej; czy co innego? Chętnie odpowiem, lecz tylko według swego domysłu. Mocna jednak powiedzieć, że postępowanie w własnej mocy może być rozpoznane, gdy ktoś krytycznie zbada samego siebie, czy czasem nie jest wielce zajęty czynnością, nad którą przedtem nie zastanawiał się poważnie i z modlitwą, czy dana rzecz jest zgodna z wolą Bożą, czy też nie. To dowodziłoby, że zaniedbałeś spoglądania ku Panu i oczekiwania na Jego moc i kierownictwo. Znaczyłoby, że znajdujesz się w niebezpieczeństwie pod tym względem i że powinieneś mieć się na baczności. Potniej, gdy zauważysz że dana sprawa jest zgodna z drogą Pańską i z Jego Słowem, uczyń ją przedmiotem twej modlitwy i działaj najlepiej, jak dyktuje ci twój rozsądek; wtedy możesz być pewnym, że postępujesz w mocy Pańskiej.

KPiO 1914; ang: 674