Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

KOŚCIÓŁ - Przemiana, czas ucisku.

"Pierwej nim pracowała (przechodziła bóle) ku porodzeniu, porodziła syna". Czy to znaczy że Kościół zostanie uzupełniony i przemieniony do Boskiej natury, przed wielkim uciskiem?

Tak i to było przedstawione w dwóch synach Racheli. Rachela była typem na duchowy Syjon. Pierwszym jej synem był Józef, który doszedł do tronu. Drugim, był Beniamin, a imię to znaczy: Syn mej boleści i Rachela umarła przy porodzeniu Beniamina. Rozumiemy, że to było figurą. Bóg zamierzył aby to figurowało przywiedzenie dwóch klas do duchowego stanu; małe stadko, które będzie klasą oblubienicy, następnie tak zwana klasa wielkiego grona, lub klasa głupich panien. Wszyscy będą pannami, lecz jedni będą mądrymi pannami, które uczynią swe wezwanie i wybranie pewnym, inne zaś będą głupimi pannami, które nie uczynią swego powołania i wybrania pewnym, i będą musiały przejść przez wielki ucisk. Te dwie klasy były przedstawione w dwóch synach Racheli. Pierwszy syn Józef, doszedł do tronu. Przez wielki ucisk za czasów pewnego króla, Józef stał się władcą Egiptu, zakupił prawie wszystką ziemię. Był on figurą na Mesjasza i Jego chwalebne królestwo. Beniamin zaś stał się figurą na klasę wielkiego grona, która nie dojdzie do tronu.

KPiO 1911; ang: 115