Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Księgarnia
Biblioteka
 

Dusza, duch i tak zwane życie pozagrobowe w świetle Biblii

Aleksander Zajda

Wymienione na początku tytułu wyrazy należą do najczęstszych w Biblii. W konkordancji do Biblii Gdańskiej wersety z wyrazami dusza i duch zajmują aż po osiem szpalt. W konkordancji do Biblii Tysiąclecia podobnie wiele (dusza 7 szpalt, duch 13)). Nie należy się temu dziwić, wszak Biblia jako Boże przesłanie dla ludzkości traktuje o tym właśnie, co dotyczy Boga i co jest ważne dla człowieka.

Równocześnie wyraz dusza budzi najwięcej zamieszania; pojęcie nieśmiertelności duszy, utrwalone od wieków (i utrwalane nadal) powszechnie w świadomości wielu ludzi, sprzeciwia się wręcz zasadniczo teologii biblijnej. Warto więc przypomnieć sobie biblijne znaczenie tych wyrazów i pojęć i zastanowić się nad ich miejscem w nauce Biblii. Opracowanie jest udaną próbą skonfrontowania powszechnie funkcjonujących pojęć i tzw. obiegowych opinii z tym, co w zawartych w tytule kwestiach ma do powiedzenia Słowo Boże.

 

Dusza, duch i tak zwane życie pozagrobowe w świetle Biblii
Aleksander Zajda

  • Kraków, 2011
  • Stron: 28
  • Format: 148x210 mm
  • Oprawa: broszurowa
  • ISBN 978-83-87904-16-6
Cena: 2.5zł