Na Straży 2008/4/14, str. 140
Poprzedni artykuł
Wstecz

Echa z konwencji

Tarnów, 22 czerwca 2008 r.

Zakończyły się szkolne zmagania naszych pociech i nastał radosny czas przerwy wakacyjnej. Jest to błogosławiony czas, kiedy możemy się intensywniej wzmacniać duchowym pokarmem na licznych konwencjach. Pan Bóg pobłogosławił i mieliśmy przywilej uczestniczyć na konwencji w Tarnowie, która odbyła się 22 czerwca 2008. Motto konwencji stanowiły słowa zapisane przez św. Mateusza 6:10. Jest to fragment modlitwy, której nauczył nas nasz Pan, wspominający naszą tęsknotę, pragnienie Królestwa Bożego: „Przyjdź Królestwo Twoje”. Właśnie ten temat starał się nam przybliżyć br. Aleksander Lipka w pierwszym wykładzie.

Brat wspominał o wielu różnych królestwach opisywanych w księgach historycznych Pisma Świętego, królestwach ziemskich opisanych w historii ludzkości, ale żadne z nich nie może równać się z tym Królestwem, do którego tęsknimy, i o które się modlimy. By jednak uczestniczyć w błogosławieństwach z tym związanych należy starać się, by być godnym udziału w tym Królestwie.

W drugim wykładzie, zatytułowanym: „Królewskie przesłanie” (5 Mojż. 17:14-20) br. Edward Pietrzyk wspominał o informacjach wypływających ze Słowa Bożego, które mają służyć ku naszej nauce. „Bo cokolwiek przedtem napisano, ku naszej nauce napisano” – Rzym. 15:4. Brat podkreślał ważność dokładnego wypełniania woli Bożej wspominając „naród wybrany” w okresie wędrówki do Kanaanu i królów, podkreślając przy tym, że to były tylko cienie rzeczy przyszłych. Wspominał również o wadze znajomości doktryn, aby móc być dobrym uczniem w „szkole Chrystusowej” i niebezpieczeństwie związanym z posiadaniem zbyt wielu obciążeń uniemożliwiających wzniesienie się z ziemi do Niebiańskiej Ojczyzny.

„Odezwij się, Panie, odpowiedz mi...” – 1 Król. 18:37 (BW). Te słowa były podstawą do trzeciego wykładu, którym usłużył br. Józef Sygnowski. Był to głęboki temat w którym brat poruszał wiele obrazów z historii proroka Bożego Eliasza i jemu współczesnych królów, jak również tłumaczył obrazy związane ze składaniem ofiar przez Eliasza i proroków Baala. Tak jak prorocy nigdy nie byli mile postrzegani przez królów, jak nasz Pan i Jego apostołowie nie spotkali się z uznaniem pomimo Słowa Bożego, które głosili, tak i teraz nauka Słowa Bożego nie spotyka się z wielkim uznaniem.

W ostatnim czwartym wykładzie br. Piotr Krajcer na podstawie przypowieści o drzewie figowym starał się odpowiedzieć na pytanie: Jak daleko jest jeszcze do Królestwa Bożego? Brat tłumaczył, że drzewo figowe nie przypadkowo zostało użyte w tej przypowieści, ale ze względu na specyfikę wzrostu, kwitnienia i owocowania najlepiej nadawało się do zobrazowania „narodu wybranego” i jego historii. Wspominał również o różnorodności zastosowania owoców tego drzewa i konieczności przynoszenia słodkich owoców przez tych, którzy mienią się być duchowym Izraelem. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tak obfite zastawienie Jego stołu różnorodnymi pokarmami duchowymi, a braciom organizatorom za poświęcenie czasu i środków, abyśmy mogli spotkać się i słuchać nauk zawartych w Słowie Bożym. Niech Wam Pan błogosławi!

W imieniu wdzięcznych uczestników br. L. K.


Następny artykuł
Wstecz   Do góry