Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Strona główna - Szukaj


powrót wersja do druku

Wędrówka za Panem

Numer 1 - 2001


Spis treści

Badacze w Australii
Bracia Józefa przyjeżdżają do Egiptu po zboże
Biblioteka Badaczy Pisma Świętego
Cel naszego życia
Kim jest człowiek?
Kolorowanka - Zwierzęta w Biblii
Podróże brata Ioan`a
Rzecz o publikowaniu artykułów
Partnerskie dylematy
Pieśń
Jak to jest z pokusami?
Posłuszeństwo lepsze niż ofiara
Psychologia Boga
Spotkanie w Białowieży
Wiersz
powrót wersja do druku

 

 



Biblioteka Badaczy Pisma Świętego

(Bible Students Library)

Jakiś czas temu ukazała się Biblioteka Badaczy Pisma Świętego, wydana w języku angielskim przez braci w USA. Były to dwie płyty kompaktowe, przeznaczone do odczytu w komputerze. Znalazł się na nim ogrom materiałów, m.in 10 tłumaczeń Biblii, ponad 1200 publikacji, hebrajski i grecki słownik Stronga, wszystkie dzieła br. Russella (z nielicznymi wyjątkami), wiele rozpraw, broszur, artykułów i innych pozycji wydawniczych Badaczy Pisma Świętego, powstałych w ciągu ostatnich 100 lat, a także kilka filmów oraz kaset z pieśniami.
Teraz powstała kolejna komputerowa wersja tego wydania. Na razie nie jest ona rozpowszechniana na płytach CD, można ją skopiować ze strony internetowej www.heraldmag.org/olb/. Format plików jest zgodny z Online Bible.
Online Bible to format stworzony przez Larry Pierce z Ontario w Kanadzie. Powstał dzięki pracy ogromnej ilości wolontariuszy, którzy wprowadzali informacje do komputera. Celem było stworzenie programu komputerowego Biblii, zawierającego wiele tłumaczeń, słowników oraz innych, wszelkich możliwych informacji, które mogłyby być dostępne za najniższą możliwą cenę. Do plików tych dołączyła ostatnio Biblioteka Badaczy Pisma Świętego. Zawiera one wszystkie publikacje br. Russella, które zostały odnalezione. Pierwsze wydanie na CD nastąpi na wiosnę. Cena Biblioteki pokryje tylko koszty związane z produkcją. Sam program Online Bible jest wolny od opłaty (freeware), podobnie jak dołączone do niego moduły Biblioteki.
Na podstawie listu br. J.Mezery i C.Hagensicka opublikowanego w Internecie.


powrót do góry wersja do druku