Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZNISZCZENIE - Jako bezrozumne bydło.

Proszę wytłumaczyć to Pismo, które mówi, że niektóre osoby są jako bezrozumne bydlęta, stworzone po to, aby były zniszczone. (Rzym. 1:21)

Apostoł mówi o pewnych ludziach, którzy doznają zniszczenia z rąk Pana i powiada o nich, że jako bezrozumne bestie będą wycięci i zniszczeni. Nie uważacie aby szkodą było zniszczyć lwa. Dlaczego? Ponieważ lew jest krwiożerczym i może wyrządzić szkodę. Gdyby to był gołąb latający w powietrzu i nieszkodliwy, powiedziałbym - nie ruszajcie go, niech sobie lata. Albo gdyby to był ptak o pięknych piórach, nie wyrządzający żadnej szkody a tylko pięknie śpiewający, powiedziałbym - nie dotykajcie tego ptaka. Po co mielibyśmy niszczyć życie takiego niewinnego i pięknego stworzenia? Ale gdyby to był lew lub tygrys, a cała wieś lub miasto narażone byłyby na szkodę, powiedzielibyśmy, że lepiej jest zniszczyć takie zwierzę. Każdy policjant w takich okolicznościach byłby uprawniony wydobyć rewolwer i natychmiast to zwierzę zastrzelić. Taka dzika bestia nadaje się tylko na zniszczenie i niewłaściwą rzeczą byłoby zostawiać ją na wolności. Tak też i Pan zapatruje się na pewną klasę ludzi, których zniszczy śmiercią wtórą. Ludzie tacy nie nadają się do życia i dlatego zostaną zniszczeni. Nie nadają się do życia tak samo jak i dzikie bestie nie nadają się. Jak właściwą jest rzeczą zniszczyć zepsutą osobę, która krzywdzi innych i odebrać jej wszelką sposobność stałego wyrządzania zła, tak właściwą rzeczą byłoby zniszczyć dziką bestię. A Bóg postanowił, że wszystko co jest złe, będzie zniszczone - ci, którzy mieć będą wszelką znajomość i różną pomoc od Boga, Chrystusa i świętych Starego Testamentu, a oni przy takiej pomocy nadal w sercach swych będą przeciwni sprawiedliwości, miłując nieprawość, to lepiej będzie gdy zginą jak dzikie, bezrozumne zwierzęta. Nie byłoby jednak właściwą rzeczą torturować dzikie zwierzęta. Kto powie, że Bóg lub człowiek ma prawo męczyć czy to dzikie zwierzę czy ludzką istotę? Jednak właściwą rzeczą jest zniszczyć dzikie zwierzęta szkodliwe i Bóg ma prawo zniszczyć tych ludzi, którzy ostatecznie okażą się jako te dzikie zwierzęta i będą szkodliwi dla innych.

KPiO 1907; ang: 224