Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZMARTWYCHWSTANIE - Czy uniwersalne.

Jeżeli zmartwychwstanie ma być uniwersalnym, to jakie znaczenie może mieć ten tekst: - "Człowiek błądzący z drogi mądrości, w zebraniu umarłych odpoczywać będzie?" - Przyp. 21:16.

Rozumiałbym, że błądzić czyli schodzić z drogi mądrości, z drogi wyrozumienia może tylko taki, który miał wyrozumienie. Jak mógłby ktoś schodzić z drogi wyrozumienia będąc poganinem? Czy mógłby mi kto powiedzieć jak poganin może błądzić z drogi wyrozumienia? Z drogi mądrości błądzić może tylko taki, który był na tej drodze, a takich jest stosunkowo bardzo mało. W obecnym czasie tylko Kościół ma właściwe wyrozumienie, czyli znajduje się na drodze mądrości. "Toć jest żywot wieczny aby Cię poznali Samego prawdziwego Boga." To jest rzeczywistym wyrozumieniem, rzeczywistą mądrością. Mało jest takich ludzi obecnie, którzy znaliby prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego On posłał. Nie dużo jest takich tu w Winnepeg, nie dużo w Brooklynie i nie dużo w Londynie; nie znają Go też poganie. Właściwe wyrozumienie o Bogu mają tylko ci, co się Jemu poświęcili, których oczy wyrozumienia zostały otworzone i którzy wstąpili na wąską drogę, w ślady Jezusa. Bóg mówi: "Ktoby się schranial nie kocha się w Nim dusza Moja." Co z takim będzie? Umrze śmiercią wtórą. To jest właśnie o czym tekst ten mówi. Kto błądzi (schodzi) z drogi mądrości (wyrozumienia), w zebraniu umarłych odpoczywać będzie. Pójdzie na wtórą śmierć, z której nie będzie żadnego wybawienia. Bóg nie chce ludzi takich, którzy dobrowolnie odrzucą Go; nie da takim żywota wiecznego na poziomie duchowym ani ludzkim.

KPiO 1911; ang: 593