Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZMARTWYCHWSTANIE - Korzyści dla wszystkich.

Czy zmartwychwstała klasa powstanie jako nasienie Abrahamowie, czy też błogosławieństwo spłynie na narody naonczas śmiertelne?

Jedno i drugie. Błogosławieństwo jest dla odkupionych. Ilu Jezus odkupił? "Jezus Chrystus, z łaski Bożej, skosztował śmierci za wszystkich." To nie wyłącza nikogo, ani jednego. "Przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka także powstanie od umarłych. Jako w Adamie wszyscy umierają, tak w Chrystusie wszyscy ożywieni będą; ale każdy w swoim rzędzie." Błogosławieństwo to przyjdzie przez Mesjasza. Weźmy teraz inne Pismo, które wyróżnia i pokazuje Kościół osobno od świata. Czytamy o Chrystusie, że On jest ubłaganiem, czyli zadośćuczynieniem za grzechy nasze - grzechy Kościoła - a nie tylko aa nasze ale także za grzechy całego świata. On jest Odkupicielem tak Kościoła jak i świata. Bóg daje jedno błogosławieństwo tym, co teraz mają uszy do słuchania, przyjmują wysokie powołanie i postępują ważką drogą; lecz dla ludności tego świata, która będzie doprowadzona do poznania Boga, On ma inne błogosławieństwo, zapewnione dla wszystkich, którzy szczerym sercem skorzystają z danej im sposobności.

KPiO 1911; ang: 592