Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZMARTWYCHWSTANIE - Rozpoznanie.

Czy rozpoznamy jedni drugich w "I rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot: kto w Mię wierzy, choćby tez i umarł, żyć będzie. A wszelki, który żyje a wierzy w Mię, nie umrze na wieki." Jan 11:25-26.

Apostoł mówiąc o Kościele, powiedział: lecz nikt nie dojdzie do zupełnej doskonałości i żywota bez wiary i posłuszeństwa. Jednak zarządzenie to zostało w planie Ojca Niebieskiego uczynione dosyć obszernie aby każdy członek rodzaju Adamowego mógł powrócić do żywota wiecznego przez wiarę posłuszeństwo. Ci co raz dojdą do doskonałości żywota, o ile pozostaną posłusznymi, nigdy nie umrą. Na przykład, ludzie tego świata, przez cale Tysiąclecie, będą dochodzić, wiarą i posłuszeństwem, do doskonałości i do harmonii z Bogiem, a gdy przy końcu Tysiąclecia będą w zupełnym posłuszeństwie umysłu i serca, nie będzie powodu, aby kiedykolwiek potrzebowali umierać. Bóg chce aby wszyscy posłuszni mieli żywot wieczny przez Chrystusa.

KPiO 1911; ang: 591