Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZMARTWYCHWSTANIE - Wątek istnienia czy przerwany w przemianie.

Gdy doświadczenia nasze przetrwamy szczęśliwie i dostąpimy przemiany do Boskiej natury, czy watek istnienia zostanie przerwany, czy też będzie to tym samym, co cielesne narodzenie?

To jest za głębokie dla mnie. Ja nie dopatruję się w cielesnym narodzeniu niczego takiego co mogłoby być obrazem na przemianę Kościoła. Jedyny obraz jaki mogę wyobrazić sobie w tej sprawie jest ten: W cielesnym narodzeniu jest najpierw zapłodnienie, potem rozwój a w końcu narodzenie nowej istoty. Podobnie rzecz się ma z duchowym: Najpierw spłodzenie, potem rozwój i ożywienie, a w końcu narodzenie Nowego Stworzenia. Jednak w samym narodzeniu się niemowlęcia nie widzą nic takiego co nasuwałoby takie myśli odnośnie przemiany świętych. Nie wiem o żadnych Pismach, które podawałyby jaką ilustrację w tej sprawie. Nie widzę żadnego porównania. Nasza przemiana ma być momentalna w okamgnieniu, a to nie jest na podobieństwo cielesnego narodzenia, tak jak ja tę sprawę rozumie.

KPiO 1910; ang: 585