Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ZBAWICIEL - Jezus doskonały Zbawiciel.

Czy Chrystus mógłby być zupełnym i kompletnym Zbawicielem gdyby wymaganym było coś od człowieka, czy to w zbawieniu niebieskim, czy ziemskim?

Naturalnie, że mógłby być kompletnym Zbawicielem. Przypuśćmy że dziesięciu mężczyzn znajdowałoby się w niebezpieczeństwie utopienia w wodzie i przypuśćmy że rzuciłbym im powróz wołając: "Uchwyćcie się tego i trzymajcie się mocno, a ja was wyciągnę." Wszyscy byliby wezwani do uchwycenia się i wszyscy mogliby być wyciągnięci; lecz gdyby jeden z nich pogardził tym sposobem ratunkowym, po zrozumieniu czym to jest, nie uchwyciłby się powroza, chociaż miałby wszelką ku temu sposobność i utonąłby, to jednak ten, co dokonał tego dzieła ratunkowego, byłby wybawicielem ich wszystkich. Wyratował ich wszystkich; albowiem gdy ktoś, mając sposób wybawienia, dobrowolnie pogardził nim, to byłoby tak jakoby ponownie wskoczył do wody będąc już na lądzie.

KPiO 1911; ang: 630