Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WYBORY - Starsi nie uczęszczający na zebrania.

Co myśleć o przewodniczącym zgromadzenia, który nigdy nie przychodzi na tygodniowe zebrania popołudniowe, ani na wieczorne, ani nawet wtedy, gdy pielgrzym jest obecny?

Myślałbym, że on może ma jaką pracę do wykonania i z tego, powodu nie może być na popołudniowym zebraniu w tygodniu. Jednakowoż, gdyby brat wybrany na starszego nie przychodził na żadne zebrania, tylko na te, gdy samby przemawiał, to brat taki nie powinien być obierany. Gdyby on przychodził na zebrania tylko wtedy, gdy ma przemawiać, to moim zdaniem on wcale nie kwalifikuje się na starszego; albowiem to dowodziłoby, że on nie chce być nauczany, nie chce słyszeć nikogo, tylko samego siebie, myśląc, że on jest ponad resztę zgromadzenia. "Wyście wszyscy braćmi" - powiedział Jezus. Gdy ktoś zacznie myśleć o sobie, że nie Jest jednym z braci i że potrzebuje przyjść na zebranie tylko wtedy, gdy ma przemawiać, to ja obawiam się o takiego brata. Dla jego własnego dobra lepiej będzie, aby takiego nie obierać. Nie chcielibyśmy dopomagać bratu do czegoś takiego, co powstrzymywałoby go od królestwa. Mamy mieć na względzie tak dobro danego brata jak i dobro zgromadzenia.

KPiO 1913; ang: 253