Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WTÓRA ŚMIERĆ -Nie dla ludzi nieodpowiedzialnych.

Czy są tacy w tym wieku lub czy będą w następnym, którzy pójdą na wtórą śmierć dlatego, że byli bezradni, i pomimo usilnych starań, Bóg nie mógł dla nich nic uczynić? (Wybuch śmiechu.)

Bóg obdarzył każdą jednostkę wolą. Przeto jeśli kto nie ma woli, nie jest on osobą, ale idiotą. (Wybuch śmiechu.) Znajomość nasza nie sięga daleko odnośnie umysłowo chorych, lecz wiemy, że tacy są odkupieni zarówno z resztą świata, chociaż może nie mają swej woli. Częścią dzieła Kościoła w przyszłości będzie wyprowadzić takich ludzi z ich idiotycznego stanu. Lecz jak tylko taki otrzyma inteligentną wolę, będzie musiał nią władać. Podczas panowania Mesjasza, ktokolwiek zechce skierować swą wolę ku temu, będzie miał sposobność dopiąć absolutnej doskonałości i takiemu będzie dana wszelka pomoc ku temu. A więc niema osoby z rodzaju Adamowego, która nie miałaby jak najzupełniejszej sposobności w ubieganiu się o życie wieczne; a ktokolwiek umrze wtóra śmiercią stanie się to z przyczyny własnej woli gdy świadomie odmówi przyjęcia Bożych szczodrych i wspaniałomyślnych warunków zbawienia w Chrystusie.

KPiO 1915; ang: 641