Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Jego rozwój.

Czy klasa Wielkiego Grona rozwijała się przez cały Wiek Ewangelii; lub też czy wszyscy z tej klasy przejdą przez wielki ucisk?

Daliśmy już na to odpowiedź w Wykładach Pisma św. i może powtórne ich przeczytanie da wam lepsze oświecenie. Faktem jest, że Wielkie Grono nie będzie znane ani wam ani mnie ani żadnej innej istocie. Nie będzie takiej klasy aż dopóki Pan nie zadecyduje, jak to przedstawione jest w przypowieści. Pan przedstawiony jest w przypowieści jako Ten, który dał pewne talenty sługom Swoim, aby po Swoim powrocie zrobić obrachunek z Swymi sługami, a to znaczy i Kościołem. Niektórzy będą z jednej klasy, inni z innej klasy. Klasyfikacja dotyczyć będzie zarówno umarłych jak i żywych. W zarządzeniu Opatrzności Boskiej niektórzy mogą doznać doświadczeń ucisku, które należą do klasy drugorzędnej w ciągu wieku Ewangelii. Nie możemy decydować, kto jest z Maluczkiego Stadka.

KPiO 1913; ang: 313