Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Biegli w zawodzie.

Czy będą w klasie Wielkiego Grona tacy, którzy ubiegali się o koronę a które później utracili, a przeto otrzymali miejsce w klasie wielkiego Grona?

Odpowiadamy, że tak; według naszego wyrozumienia tacy wszyscy będą w tej klasie - wszyscy będą z tych, którzy kiedyś biegli by otrzymać koronę. Niektórzy z nich może biegli jeden lub dwa kroki, a takie ubieganie się o nagrodę zaczyna się zaraz od bramy. W chwili, gdy wstępujemy w bramę, zaczynamy biegnąć z tego miejsca. Czy kto biegnie prędko czy wolno, to jednak wszyscy wchodzą ta samą, bramą. Apostoł mówi wyraźnie o tym: "Jesteśmy powołani w jednej nadziei powołania naszego." Bóg nikogo nie powołuje do klasy Wielkiego Grona. Wszyscy, którzy są powołani w tym wieku, powołani są do klasy Maluczkiego Stadka. Wszyscy ci, którzy znajdą się w klasie Wielkiego Grona, będą tacy, którzy z początku ofiarowali wszystko i w ten sposób brali udział w ubieganiu się o tę nagrodę, lecz później oziębli i przestali biegnąć. Przeto albo pójdą do klasy Wielkiego Grona lub też przez zupełne odrzucenie laski, na wtóra śmierć.

KPiO 1911; ang: 307