Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Odnośnie utracenia koron.

Czy słowa. "Patrz aby kto nie wziął korony twojej." Czy odnosi się to do klasy Wielkiego Grona? Czy oni mogą posiadać koronę żywota?

Odpowiadam, że niema klasy Wielkiego Grona z początku. Nikt nie został przyjęty jako członek Wielkiego Grona, lecz, jako ofiarujący się Kapłan i należy do wybranych w czasie Jego poświęcenia. Każdemu z nich była udzielona korona. Wezwanym był w tym celu, aby otrzymał koronę. Lecz pytanie zachodzi, czy utrzyma prawo do korony i czy zostanie zwycięzcą? Jeżeli tak to znaczy, że przebywa w klasie kapłańskiej, do której otrzymaliśmy wszyscy zaproszenie: ponieważ "wszyscy jesteśmy powołani w jednej nadziei powołania naszego." Lecz jeżeli nie zostanie zwycięzcą, przestaje być członkiem klasy ciała Chrystusowego, Maluczkiego Stadka i przez to traci wszelkie prawo do korony. Jednak korona była mu dana przy jego poświęceniu się, gdyż nikt nie zostaje przyjęty, do czego innego jak tylko do korony.

KPiO 1910; ang: 306