Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Odnośnie poświecenia.

Którzy to są, co stanowią Wielkie Grono, oprócz tych, którzy, nie dotrzymali swego ślubu poświęcenia? To jest ci, którzy umierają przed czasem wielkiego ucisku?

Ja nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Nie znam nikogo takiego, który będzie włączony do Wielkiego Grona, oprócz tych, którzy nie dotrzymają swych ślubów, poświęcenia, który jest dobrowolnym oddaniem swego życia Panu i jeżeli który z nich nie uczyni tego dobrowolnie, takim życie będzie odebrane.

Zauważyliście, jak to było wykazane, że gdy Pan nasz wstąpił na wysokość i dał domownikom wiary prawa do ludzkiego życia, które kupił, to dał je pod warunkiem złożenia tego życia na ofiarę. A więc ci, którzy dobrowolnie tak czynią i są dobrego i szczerego serca, ci są więcej jak zwycięzcami. A inni co? Życie musiało być odebrane od nich, ponieważ musi być przeniesione, aby zapieczętować Nowe Przymierze i dlatego, że dobrowolnie życia nie oddali, utracą wielką nagrodę.

KPiO 1909; ang: 301