Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WIELKIE GRONO - Dawca Życia.

Kto jest dawcą życia Wielkiego Grona?

Dawcą życia Wielkiemu Gronu jest sam Ojciec Niebieski. Nasz pan i Apostołowie mówią, że w teraźniejszym wieku jesteśmy spłodzeni z ducha świętego, ducha Ojcowskiego. Chrystus Pan może jedynie przywracać życie, utracone w Adamie, które On daje w teraźniejszym czasie jedynie tym, którzy zostali przyciągnięci przez Ojca, aby się mogli stać członkami Jego ciała; ci tylko a nikt więcej zostają spłodzeni z ducha św. do nowego życia. Pan Bóg w teraźniejszym czasie nie może dać życia światu, ponieważ czas na to jeszcze nie przyszedł. Jedyne naprawienie, jakie może być w tym czasie, jest usprawiedliwienie z wiary, pod tym warunkiem, że otrzymane wskutek tego usprawiedliwione prawo do życia wiecznego na ziemi ma być złożone w ofierze Bogu.

Jeżeliby się kto okazał niewiernym po spłodzeniu z ducha świętego i niegodny otrzymanego życia, w takim razie nie byłoby dla niego innego życia. Kto został spłodzony z ducha świętego, stał się Nowym Stworzeniem. Jeżeli kto nie osiągnął wymaganej wyżyny charakteru i świątobliwości, by stać się uczestnikiem Maluczkiego Stadka, to jednak jest Nowym Stworzeniem, chociaż znajdzie się w klasie Wielkiego Grona i pozostaje istotą duchową, ponieważ został spłodzony z ducha Ojcowskiego, bo Ojciec Niebieski jest tym, który spładza do duchowej natury.

KPiO ; ang: 297