Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

WESELNA WIECZERZA - Kiedy i czym ona będzie?

Co będzie stanowić weselną wieczerzę albo ślubną ucztę Baranka, na którą panny, towarzyszki Oblubienicy będą zaproszone?

Odpowiadamy, iż to jest obraz. Tam jest zaproszenie, oblubieniec przyszedł i wchodzi w zaślubienie, drzwi zamknięte i poślubienie bierze miejsce. Związek pomiędzy Chrystusem i Kościołem jest w ten sposób przedstawiony. Kiedy to nastąpi? Gdy ostatni członek ciała dokona swego biegu i będzie zmieniony w chwalę Pana, wtedy ślub będzie dokonany; to jest, związek będzie zawarty. Czy oni będą mieć wieczerzę i usiądą z nożami i widelcami i czy będą mieli coś do jedzenia? Nie, nie takiego rodzaju wieczerza. Mamy ucztę tu na tej konwencji, drodzy przyjaciele, bez noży lub widelców. Ucztujemy na Boskim Słowie i prawdzie. Nasz Pan przedstawia to jako wielką ucztę i wielki czas błogosławieństw; my nie wiemy czym ona będzie poza zasłoną. On udziela nam niektórych obrazów naszkicowanych z rzeczy ziemskich, by dać nam lepsze pojęcie, że będzie to coś wspaniałego poza mocą do określenia. Kto tam będzie? Odpowiadamy, że oblubienica Chrystusowa będzie tam i panny, towarzyszki oblubienicy, które idą za nią, będą tam. Są one reprezentowane jako Wielkie Grono. One także, mówi prorok, będą przyprowadzone bliżej do obecności Króla.

Dzięki Bogu iż Wielkie Grono będzie zaproszone do uczestniczenia w weselnej wieczerzy Baranka, do uczestniczenia w chwalebnych błogosławieństwach i względach Boga, które sprowadzą dla ich serc radość i nagrodę za wszystkie ich próby i trudności w obecnym czasie.

KPiO 1906; ang: 432