Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

UŚWIĘCENIE - Grzeszników.

Proszę wytłumaczyć 1 Kor. 6:11: "Takimiście niektórzy byli, aleście omyci, aleście poświęceni, aleście usprawiedliwieni w imienin Pana Jezusa i przez ducha Boga naszego."

Jest to dosyć wyraźne. Byliście grzesznikami ale odwróciliście się od grzechów. Gdybyście się nie odwrócili, to Jezus nie uznałby was i nie stałby się waszym Orędownikiem. Gdyby wszyscy ludzie tego świata odwrócili się od grzechu i zapragnęli postępować Jego śladami, to czy nie myślicie, że On byłby gotowym stać się także i ich Orędownikiem? Zapewne! Lecz ludność tego świata nie odwróciła się od grzechu; ona miłuje grzech. Dokąd wy miłowaliście grzech, o ile to było waszym doświadczeniem, to byliście nieprzyjaciółmi Bożymi i On nie miał z wami nic do czynienia. Dopiero po waszym odwróceniu się od grzechu Bóg mógł mieć jakąkolwiek społeczność z wami. Wy przybliżyliście się do Boga, a Bóg przybliżył się do was i doprowadzeni zostaliście do stanu synostwa.

KPiO 1910; ang: 620