Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

USPRAWIEDLIWIENIE - O świętych Starego Testamentu i usprawiedliwienie w Wieku Ewangelii.

Jaka jest różnica pomiędzy usprawiedliwionym stanem Świętych Starego Testamentu w ich dni a stopniem usprawiedliwienia tych, którzy nie dochodzą do poświęcenia w wieku Ewangelii?

Odpowiadamy, że jedni zrobili poświęcenie a drudzy nie zrobili. Znajdujemy się w stanie usprawiedliwienia od chwili kiedy odwrócimy się od grzechu, ale usprawiedliwienie jest tylko częściowe, zależnie jak daleko doszliśmy. Jest to tak samo jak gdybyście szli do ratusza miejskiego a my zapylalibyśmy was: Dokąd idziecie? Odpowiecie: Do ratusza. Później zaś zapytalibyśmy znowu: Jak to, ciągle jeszcze idziecie? Tak, idziemy, gdyż nie doszliśmy tam - byłaby odpowiedź. Tak i z usprawiedliwieniem; wyruszyliście i musicie iść aż do końca, albo wasze usprawiedliwienie nie będzie kompletne. Jedyną rzeczą, jaką Bóg przyjmie, jest zupełne poświęcenie, świeci Starego Testamentu zrobili poświęcenie i Bóg ich przyjął. Bóg powiedział: Gdyby ci ludzie mieli ciała doskonałe, nie uczyniliby nic złego. Będę ich traktował tak jakby mieli ciała doskonale. Tylko w przewidującym znaczeniu byli oni usprawiedliwieni do życia, które otrzymają "w czasie słusznym." Muszą oni czekać na ten słuszny czas, kiedy Jezus dopełni pojednania za nieprawości, zanim skorzystają z swego usprawiedliwienia i dojdą do zupełnej doskonałości w zmartwychwstaniu.

KPiO 1910; ang: 398