Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

SZUKANIE - Znajdujemy to, co szukamy.

Proszę podać znaczenie tekstu: "Szukajcie a znajdziecie." - Mat. 7:7.

Powyższy tekst ilustruje zasadę do której często się odwołujemy. Znajdujemy to, czego szukamy! Ci, którzy zbliżają się do Biblii z gorliwym pragnieniem, by znaleźć w niej Boskie posłannictwo, będę strzeżeni od Pana. Jak napisano: "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości (prawdy); albowiem oni nasyceni będą." - Mat. 5:6.

Z drugiej strony ci, którzy zbliżają się do Biblii z punktu kruczek niewiary, antagonizmu, również znajdą to co szukają - wady, sprzeczności, itp. Zauważ jak Tomasz Palnę, i Robert Ingersoll ilustrują tę zasadę i porównaj ich doświadczenia i znalezienie tego co szukali, z błogosławieństwem tych, którzy ucztują na Biblii jako Pańskim rozciągniętym stole, obfitującym w dobre rzeczy - pokarm w słusznym czasie dla domowników wiary. - Łuk. 12:42.

Ta sama zasada stosuje się też i do Wykładów Pisma św. Ci, którzy mogą wynajdywać wady w Biblii i przekręcić jej zdania w niedorzeczność, ci sami z pewnością mogliby w podobny sposób rozszarpać "Boski Plan Wieków".

KPiO 1912; ang: 643