Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

SZATA - A szata zbawienia.

"Weselić się będę w Panu, a dusza moja rozraduje się w Bogu moim; bo mię oblókł w szaty zbawienia, a płaszczem sprawiedliwości przyodział mię, jako oblubieńca ozdobnego chwałą i jako oblubienicę ozdobioną w klejnoty swoje." (Izaj. 61:10). Czy jest jaka ważna różnica pomiędzy szatami zbawienia a szatą sprawiedliwości?

Byłoby dość właściwym przypuszczać, że te dwa wyrażenia używane są w obu znaczeniach. Szata sprawiedliwości dana nam jest gdy się poświęcamy, a weselna szata jest przykryciem dla naszych wad. Zatem szata sprawiedliwości, szata przypisana jest tą, pod którą uznani jesteśmy za sprawiedliwych przed Bogiem i z właściwością możemy mówić o sobie że w stanie takim znajdujemy się. Apostoł też mówi: "Nadzieją zbawieni jesteście." Zbawienie nasze nie jest kompletne, ma się rozumieć że nie, ale ono rozpoczęło się w tym znaczeniu, że zostaliśmy już uznani jako będący po stronie Pańskiej i mamy zapewnienie, że o ile utrzymamy się w tym stanie i zachowamy nasze szaty nieskalane od świata, to znajdziemy się w klasie tych, których zbawienie zostanie w zupełności skompletowane przy wtórym przyjściu Pana.

KPiO 1911; ang: 603