Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŚWIĘCI - Czy zabrani będą przed uciskiem?

Czy wszyscy poświęceni zabrani zostaną poza, zasłonę zanim wielki ucisk się skończy?

Nie jestem dosyć mądrym, aby na to pytanie odpowiedzieć; i nie myślę aby ktokolwiek mógł to powiedzieć na pewno. Mniemaliśmy, że wszyscy poświęceni będą zabrani poza zasłonę zanim czasy pogan zakończą się. Bóg nie powiedział że będą zabrani, lecz wszyscy tak wnioskowali, a wiadomo że nasze wnioski mogą okazać się mylnymi i w tym wypadku wniosek nasz okazał się mylnym. Czasy pogan skończyły się a my nie zostaliśmy zabrani. Zatem nie wiemy kiedy nasz czas nadejdzie.

Mówić, że wszyscy zostaniemy zabrani zanim czas wielkiego ucisku przejdzie, byłoby mówieniem tego co wierzymy. Mniemam, że na jedno zgodzimy się wszyscy, mianowicie, że wierzymy, iż zabrani będziemy przed Armagedonem. Wiecie iż Biblia podaje nam symboliczne określenie o rozpuszczeniu wiatrów, co zdaje się określać wielką wojnę. Następnie ma być "trzęsienie ziemi," co oznacza wielką rewolucję. Potem przychodzi "ogień", anarchia - Armageddon. Mniemam, że Kościół, czyli klasa oblubienicy zabraną zostanie przed Armagedonem, lecz nie jestem tego pewien; i na tym przedmiot ten pozostawię.

KPiO 1915; ang: 617