Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

SPRAWIEDLIWOŚĆ - Czy była wymagana?

Czy Sprawiedliwość Boska wymagała ofiary za Ojca Adama?

Sprawiedliwość Boska nie wymaga niczego. Ona zabrała Adama bez czekania na jakiekolwiek żądanie - Adamie umrzesz. Sprawiedliwość wcale nie czeka, ani też nie czekała przez te 6000 lat, kiedy miłość Boga gotowa była się objawić i działać, musiała liczyć się ze sprawiedliwością, i wówczas miłość Boska powiedziała: Oto tu jest rodzina ludzka, a zamiarem moim jest błogosławić ją; wierzę, że nauka osiągnięta przez smutki, łzy, wzdychania i płacze, może okazać się pożyteczną dla wielu z nich, jeżeli teraz doprowadzeni będą do jasnego poznania rzeczy i da im się sposobność powrotu. A zamiarem Boga jest dać ludziom sposobność do powrotu, ale aby przeprowadzić ten zamiar miłosierdzia, stosownie do Jego własnych zarządzeń, koniecznym było uwzględnić wyrok Jego własnej sprawiedliwości i postarać się o zastępstwo. Lecz konieczność ta nie powstała z tego, że sprawiedliwość żądała czegoś.

Dla przykładu - oto tu trzymam w ręce chusteczkę do nosa, nie żądam jej, mam ją już. Tak i sprawiedliwość nie żądała zastępstwa za Adama; ona mówiła: Ja mam Adama. Ale kiedy miłość oświadczyła: chciałabym wziąć Adama z rąk twoich i dać mu sposobność powrotu do życia wiecznego, sprawiedliwość rzekła: Jeżeli zabierzesz Adama z rąk moich, włóż coś innego na jego miejsce. Tak więc Bóg zrobił odpowiednie zarządzenie i przygotował cenę okupu za wszystkich, Jezusa Chrystusa Sprawiedliwego.

KPiO 1913; ang: 393