Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŚPIĄCY I PIJANI - Jakie to klasy?

"Przeto nie śpijmy jako insi, ale czujmy i bądźmy trzeźwymi; albowiem którzy śpią, w nocy śpią; a którzy się upijają, w nocy się upijają." (1 Tes. 5:6) Jaka klasa byłaby reprezentowana w tych śpiących a jaka w pijanych?

Apostoł podaje tu ilustrację i informuje, że dużo ówczesnego pijaństwa uprawiano w nocy. Wiemy też, że większość spania odbywa się w nocy. Dalej mówi Apostoł, że jesteśmy synami dnia i że chociaż czas obecny jest jakoby nocą i zmuszeni jesteśmy postępować podczas tej nocy, to jednak nie mamy spać wraz z światem; ale mamy czuwać, będąc synami poranka, dziećmi dnia - a nie dziećmi ciemności. Przeto nie bądźmy oszołomieni, ani pijani duchem tego świata. Pamiętacie, co napisane jest w Objawieniu, że owa wszetecznica siedząca na bestii, miała w ręce swej kubek, którym upoiła wszystkie narody ziemi. Rozumiemy, że jest to kubek fałszywych nauk, błędnych objaśnień i błędnych pojęć względem Boskiej nauki i że cały świat został upojony tymi fałszywymi naukami.

KPiO 1911; ang: 663