Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŚMIERĆ - Odnośnie zwierząt w Tysiącleciu.

Czy niższe zwierzęta będą umierać w następnym wieku?

Sądzę, że będą umierać, ponieważ obietnica wiecznego życia nigdy nie była uczynioną żadnemu innemu ziemskiemu stworzeniu,, oprócz człowieka, a człowiekowi była u- czynioną dlatego, ponieważ człowiek został stworzony na obraz Boga i ponieważ człowiek jest panem ziemi. Rozumiem, że wszystkie niższe zwierzęta będą nadal umierać przez przeciąg tysiąclecia, podobnie jak umierały w przeszłości. Brat Wesley popełnił pomyłkę, kiedy powiedział, że samo stworzenie będzie wybawione. Brat Wesley mylił się w tym punkcie, sądząc, że zbawione będą psy, koty i konie.

Bóg uczynił je jako dzikie, brutalne zwierzęta. Żyją one krótko życiem zwierzęcym; ale w wypadku człowieka widzimy jak Bóg przez Syna Swego odkupił go od zniszczenia, ponieważ człowiek jest o tyle lepszym od zwierzęcia. Często wydawało mi się to dziwnym, że człowiek mogący sympatyzować ze zwierzęcymi stworzeniami, mógł kiedykolwiek uwierzyć, iż Bóg mógłby miliony ludzkich istot skazać na wieczne męki w piekle.

KPiO 1909; ang: 203