Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

ŚMIERĆ - Obawa przed śmiercią.

Czy obawa przed wtóra śmiercią będzie jawna udoskonalonym ludziom w przyszłych wiecach, czyli czy możliwym będzie praktykować grzech?

Według naszego wyrozumienia, nie jest wcale Boską intencją, aby grzech był praktykowany po zniszczeniu szatana, przy końcu Tysiąclecia. To będzie oznaczać najzupełniejszy koniec grzechowi i zupełny koniec śmierci - przynajmniej, na ile to dotyczy ludzkości i tej ziemi. Lecz zanim Bóg doprowadzi rzeczy do takiego końca i zadecyduje, którzy są ci zasługujący na dostąpienie wiecznego żywota, On przeprowadzi bardzo skrupulatne badanie, które zademonstruje tych, co jeszcze miłować będą grzech i tacy będą mieli sposobność grzeszyć i poniosą karę zniszczenia.

Bóg chce tylko tych, co miłują sprawiedliwość i nienawidzą nieprawości; błogosławieństwo Jego jest tylko dla takich. - Wszyscy grzeszący zostaną ukarani wtórą śmiercią i to jest gwarancją, że poza Tysiąclecie przeżyją tylko tacy, którzy znajdować się będą w zupełnej społeczności z Bogiem, a więc bez obawy przed wtóra śmiercią.

KPiO 1913; ang: 212