Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

RUSSELL PASTOR - Odnośnie członkostwa w nominalnych kościołach.

Czy należałeś kiedykolwiek do kościoła Adwentystycznego? Jedni twierdza, że tak, podczas gdy inni opowiadają ze opuściłeś ów kościół z pewnych powodów. Jeżeli jest to prawdą, to proszę powiedzieć, co zaszło?

Ja nigdy nie należałem do żadnego kościoła oprócz Pańskiego i Kongregacjonalistycznego. Byłem niegdyś kongregacjonalistą i w mych staraniach by się okazać wiernym próbowałem nawrócić niedowiarka. Nie tylko, że nie nawróciłem go, lecz w moich usiłowaniach tyle nowych myśli napierało mi się na umysł, że sprawiły mi wiele trudności. Na koniec stałem się i ja niedowiarkiem i pozostałem w takim stanie mniej lub więcej jeden rok. Czciłem nadal Boga, chociaż nie uznawałem Biblii i nie wiedziałem czy Chrystus był moim Odkupicielem. Mimo tego, wciąż udawałem się do Boga w modlitwie, prosząc Go o kierownictwo, aż wreszcie dzięki Jego Opatrzności, doszedłem do jaśniejszego wyrozumienia Słowa Bożego. Nigdy nie byłem adwentystą. Wierzę natomiast w przyjście naszego Pana - raduję się, wierząc, że Pan przyjdzie po raz wtóry, aby zabrać Kościół do Siebie. Nigdy bowiem nie wierzyłem, że świat będzie spalony, oraz w inne rzeczy, które stanowią główne cechy wiary adwentystów.

KPiO 1911; ang: 607