Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYMIERZA - Względem zgładzenia grzechów.

Rzym. 11:27-28. - "A toć będzie Przymierze Moje z nimi, gdy odejmę grzechy ich. A tak według Ewangelii, nieprzyjaciółmi są dla was, lecz według wybrania, są miłymi dla ojców."

Jeżeli grzechy mają być odjęte w czasie ustanowienia Nowego Przymierza, które będzie ustanowione na początku Tysiąclecia, czy to ma znaczyć, iż grzechy ludzi żyjących w Tysiącleciu będą odpuszczone bez wiary w Chrystusa?

Nie. To, co będzie uczynione na początku Tysiąclecia, będzie rozporządzeniem dla ludzi będących pod warunkami Nowego Przymierza. To nie będzie zmuszać ich woli, i jeśli będą chcieli, będą mogli się temu oprzeć. Jedynie przez przyjście do harmonii z Nowym Przymierzem, będą mogli otrzymać błogosławieństwa. Pierwszą rzeczą, którą Pan uczyni, to usunie ich ślepotę. To znaczy, że oni przejrzą i zobaczą Tego, którego przebodli; potem duch modlitw i łaski będzie wylany na nich, i nawrócą się do Pana, jak mówi o tym Apostoł. Tym, którzy przyjdą do harmonii z zarządzeniami "Nowego Przymierza", Bóg odpuści ich grzechy, a nieprawości ich nie wspomni więcej, i tak łaskawie się będzie z nimi obchodził, jakby nigdy nie ukrzyżowali Syna Bożego.

Gdy tak coraz więcej będą chodzić za radami Jego, Bóg odejmie od nich serce kamienne a da im serce mięsiste. To nie będzie uczynione momentalnie, ale zabierze pewien przeciąg czasu. Nie dziwiłbym się, gdyby wzięło kilka lat, aż przyjdą do Pana na powrót, do stanu miękkiego i łagodnego serca, odpuszczając sobie wzajemnie, jak Bóg w Chrystusie odpuścił im.

KPiO 1909; ang: 171