Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYMIERZE - Pewne miłosierdzia Dawidowe.

"I postanowię z wami Przymierze wieczne, miłosierdzia Dawidowe pewne wyleje na was." (Izaj. 55:3). Co to jest za przymierze i z kim ma być uczynione?

Ustęp ten pokazuje, że słowa te odnoszą się do duchowego nasienia Abrahamowego, Kościoła, Maluczkiego Stadka. Miłosierdzia Dawidowe, składają się z Boskich obietnic dla niego, że ten, który będzie wielkim Królem Izraela, Wielkim Mesjaszem, miał pochodzić z jego pokolenia. Tym jest nasz Pan Jezus Chrystus najprzód a następnie wszyscy, którzy będą członkami Jego ciała. Kościoła. Apostoł mówi u Gal. 3:25: "Jeśliście Chrystusowi, tedyście nasieniem Abrahamowym;" i tak samo jest prawdą, że jeśli jesteście Chrystusowi, jesteście nasieniem Dawidowym, a pewne miłosierdzia Dawidowe były te, że jego nasienie miało siedzieć na tronie jako Mesjasz. A Jezus przyobiecał że "kto zwycięży, dam mu siedzieć z Sobą na stolicy Mojej," na tronie Mesjaszowym.

KPiO 1911; ang: 162