Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYMIERZA - Prawa pod Nowym Przymierzem.

Jeżeli Nowe Przymierze będzie Przymierzem Zagonu, to jakie prawa będą w czyn wprowadzone? Czy one będą podobne prawom Mojżeszowym?

Rozumiemy, że Prawo Mojżeszowe będzie za stosowane w ogólnym znaczeniu. Możemy powiedzieć, iż Prawo Mojżeszowe było jednym z najprostszych, jakie tylko Bóg mógł udzielić. Bóg mógłby mieć wyższe wymagania, lecz ja nie wiem, w jaki sposób można by to prawo w prostszej formie wyrazić. Pan nasz odwołał się do tego prawa napisanego w 5 Księdze Mojżeszowej: "Będziesz miłował Pana Boga twego, z wszystkiego serca twego, z wszystkiej duszy twojej i ze wszystkich sił twoich." To jest ono prawo (Zakon) w całości, nie możemy uczynić je mniejszym, a także nie widzę, aby je można uczynić większym. To jest Zakon, pod którym cały świat będzie się znajdował podczas wieku Tysiąclecia; wszyscy będą musieli dojść do tego stopnia zrozumienia przy końcu Tysiąclecia, w innym razie nie będą gotowymi do żywota wiecznego.

KPiO 1909; ang: 171