Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYMIERZA - Czy Kościół jest Nowym Przymierzem?

Czytamy w Izaj. 42:6: "Ja Pan wezwałem cię w sprawiedliwości, i ująłem cię za rękę twą; przetoż strzedz cię będę, i dam cię za Przymierze ludowi, i za światłość narodom." Czy mamy przez to rozumieć, że uwielbiony Kościół będzie Nowym Przymierzem?

Pismo to widocznie odnosi się do Jezusa Chrystusa, Głowy i Kościoła, Jego ciała. "I dam cię za przymierze ludowi" (Izaj. 49:8) nie znaczy, że Jezus lub Kościół będą przymierzem, ale, że Bóg daje Chrystusowi i Kościołowi dzieło wy konania tego przymierza. Nie mogłoby być żadnego przymierza bez Chrystusa i Kościoła, ponieważ Krew Chrystusowa sta nowi zapieczętowaną wartość tego Nowego Przymierza. Nowe przymierze musi wpierw być zapieczętowane, i to krwią Chrystusową. Choć zarys okupu zależy w zupełności od ofiary Pana naszego Jezusa i Jego śmierci, to jednak Kościół jest policzony jako Jego ciało i krew całego Kościoła jest policzona jako część tej krwi, która zapieczętuje nowe przymierze, czyli uczyni je skutecznym.

KPiO 1916; ang: 195