Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZYBYTEK - Krew i Kadzidło - miały do czynienia ze sprawiedliwością.

W figurze, czy kadzidło było tym, co zadość czyniło Boskiej sprawiedliwości. Jeżeli nie, to w jaki sposób to zadość uczynienie zostało dokonane i dlaczego kadzidło było palone?

Tak kadzidło, jak i krew miały do czynienia z zaspakajaniem sprawiedliwości. Czytamy, że dym kadzidła musiał okryć Ubłagalnię (3 Moj. 16:13). Inaczej mówiąc, gdyby dym kadzidła nie uprzedził kapłana, tenże kapłan nie zostałby żywym.

To pokazuje, że gdyby nasz Pan nie ofiarował Swego ludzkiego życia zadawalająco, to straciłby prawo do życia. Przy poświęceniu On zgodził się dokonać tej ofiary i wyrzekł się prawa do ludzkiego życia. Po okazaniu się wiernym w tym poświęceniu, On miał otrzymać wyższe życie, poza zasłoną. Tak wiec zadośćuczynienie sprawiedliwości, przedstawione w kadzidle, którego dym poprzedzał kapłana poza zasłonę byłoby zadośćuczynieniem za Niego, czyli świadczyłoby, że wszelkie wymagane warunki wiernie wypełnił.

Co zaś do zadośćuczynienia za grzechy Kościoła i świata, to zostało dokonane następnie i nie kadzidłem, ale krwią.

KPiO 1911; ang: 693