Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRZENIESIENIE - Enocha i Eliasza.

Czy Enoch i Eliasz byli ożywieni i uwielbieni do duchowego poziomu w ich przeniesieniu, przygotowawczo do dzieła, restytucji?

O Enochu, powiedziano jest, że on nie jest znaleziony dlatego, że Bóg go przeniósł i że nie miał oglądać śmierci. Nie jestem upoważniony używać wybujałych imaginacji i mówić wam o rzeczach, które nie są napisane. Czy Bóg nie wziął go do nieba? Nie. Jak ja wiem? Dlatego, że Chrystus powiedział (Jan 3:13). "Nikt nie wstąpił do nieba." Pan zaopiekuje się Enochem i on nie otrzyma błogosławieństw restytucyjnych, aż Chrystus będzie skompletowany, jak to zauważyć możecie z 11-go rozdziału do Żydów, który włącza ich wszystkich i mówi, że wszyscy umarli w wierze, nie otrzymawszy obiecanych im rzeczy, aby oni bez nas nie stali się doskonałymi.

Z tego widzimy, że błogosławieństwa przyjdą z duchowej fazy do ziemskiej. Przez miłosierdzie wam okazane, oni do stąpią miłosierdzia. Enoch uważany był za ojca poprzednio, lecz obecnie Chrystus stał się Ojcem, jak czytamy w jednym z Psalmów, który mówi, że ojcowie staną się synami, dlatego, że oni otrzymają życie od Chrystusa. Ktokolwiek jest życiodawcą jest ojcem, a kto otrzymuje życie jest synem. W wieku Tysiąclecia Jezus będzie Życiodawcą, będzie Ojcem dla świata.

KPiO 1909; ang: 713