Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRAWA DO ŻYCIA - Czy my aktualnie poświęcamy je?

Czy podkapłani poświęcają swoje ziemskie prawa do życia?

Skoro Bóg zamierza dać życie wieczne tylko tym, którzy są doskonali, a ponieważ my z rodu Adamowego jesteśmy niedoskonali, przeto nie posiadamy do ofiarowania żadnych praw do życia. Jednak Jezus ukazał się jako nasz Orędownik i zamierza pomóc nam, jeżeli pragniemy pójść w Jego ślady i w ten sposób stać się współuczestnikami Jego ofiary, a potem Jego uwielbienia w Królestwie.

Aby nam to umożliwić, Jezus postanawia przydzielić nam odpowiednią część Swojej zasługi, aby przez to pokryć wszystkie nasze ułomności i braki. My jednak, nie przedkładamy tej zasługi, przypisanej nam przez Pana naszego. Wszystko, co czynimy z naszej strony jest to iż wierzymy że nasz wielki Orędownik, może pokryć nasze ułomności. Jezus przykrywa to, co w nas jest niedoskonałego a potem składa nas jako ofiarę, zaś Ojciec przyjmuje tę ofiarę. W rzeczywistości nigdy nie mieliśmy żadnych praw życiowych do ofiarowania.

KPiO 1911; ang: 443