Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PRACA KOLPORTERSKA - Odpowiadanie co do Brzasku Tysiąclecia.

Czy radzisz aby, kiedy ludzie pytają czy książki te są Brzaskiem Tysiąclecia, zawsze postąpić tak, jak ów brat wspomniał? Czasami mają książki Brzasku Tysiąclecia w swoim domu, a jeśli sprzedamy im Wykłady Pisma świętego a w pół godziny potem przekonują się oni po naszym odejściu że maja zupełnie taką samą rzecz i zdadzą sobie sprawę z tego, że myśmy wiedzieli iż to Jest ta sama rzecz - czy nie wywołuje to u nich uprzedzenia? Czy zawsze jest roztropnie tak czynić?

Nie sądzę aby wypadek taki mógł się zdarzyć częściej niż raz na tysiąc razy, że osoba wiedząca co było w Brzasku Tysiąclecia sprzeciwiłaby się. Tylko wówczas, kiedy źle pojmują Brzask Tysiąclecia, mogą się sprzeciwiać. Jeżeli przeto spotkacie taką kwestię, macie do czynienia tylko ze złym poglądem z ich strony. Inny brat załatwił to w taki sposób: Powiedział, "pod pewnym względem ta książka jest bardzo podobna do Brzasku Tysiąclecia, a mówiąc nawiasem, Brzask Tysiąclecia ma bardzo dużo dobrych rzeczy w sobie". Osoba ta kupiła tę książkę, chociaż nie kupiłaby Brzasku Tysiąclecia. Nie radziłbym wam jednak aby ktokolwiek gwałcił w tej sprawie swoje sumienie.

KPiO 1906; ang: 132