Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

POŚWIĘCENI - Przyjęci a nie będący w zawodach.

Czy ktoś może się poświęcić i mieć swoją ofiarę przyjętą, jak to zaznacza się przez spłodzenie z ducha świętego, a jednak nie być w zawodach?

Odpowiedziałbym - nie. Ktokolwiek poświęcił się i ma pewne dowody, usprawiedliwiony jest przypuszczać, że Bóg go przyjął i jest w zawodach, a jego rzeczą jest zapewnić sobie powołanie i wybranie. Jakie są te pewne dowody? Wyda je mi się, że jednym z dowodów może być jego miłość do braci. Pismo Święte w ten sposób to stawia. Innym dowodem będzie jego miłość do Boga i Jego Słowa. Jeszcze innym dowodem będzie pragnienie służenia Panu i braciom, jego pragnienie służenia sprawiedliwości, co wszystko będzie dowodem, że Bóg go przyjął i że ma nowy umysł, nowe usposobienie, że otrzymał umysł Chrystusowy odkąd spłodzony został z ducha świętego. Innym dowodem może być, że taki człowiek może znaleźć sposobności służenia Panu. Jeszcze innym dowodem może być, że osoba taka zacznie głębiej cenić prawdę i mieć lepsze jej zrozumienie. Ktokolwiek mieć będzie takie różne dowody czy znaki, zachęcałbym go aby myślał, że Bóg przyjął jego ofiara przez zasługę Chrystusa.

KPiO 1911; ang: 155