Redakcja - Na Straży - Wędrówka - The Herald - Księgarnia i Czytelnia - Biblia Gdańska - Betania - Strona główna - Szukaj


Drukowanie Drukowanie
Drukuj Pytanie
Straż i Zwiastun Obecności Chrystusa
Biblioteka
 

PIELGRRZYMI - Goszczenie ich.

Czy zgromadzenie gdzie żaden nie może gościć pielgrzyma w domu, powinno wynająć dla mego pokój w hotelu, czy też ma odmówić wizyt pielgrzymów?

Myślę, że to ostatnie byłoby właściwym, gdyby zgromadzenie nie było w stanie gościć pielgrzyma w domu lub w jakim innym odpowiednim miejscu - nie koniecznie potrzebuje być hotel, może być prywatne mieszkanie z pokojami do wynajęcia. Bracia pielgrzymi, nie są zbyt wymagającymi - przyzwoite miejsce do przenocowania i zwykłe potrzeby życiowe, to wszystko czego się spodziewają.

Cokolwiek dalibyście Panu, gdyby On tu był, powinno być dosyć dobre dla któregokolwiek z Jego naśladowców i ja myślę, że większość z nich bywa ugoszczona lepiej, aniżeli kiedykolwiek goszczonym był Pan. Wezwanie o pielgrzymów jest rozumiane że w danej miejscowości jest ktoś taki, co może ich gościć. Jeżeli zaś nie moglibyście ich gościć w żaden sposób, to należy powiadomić o tym główne biuro, aby pielgrzymi mogli być odpowiednio poinformowani.

KPiO 1911; ang: 535